0536 880 6818

Tadilat ve Onarım

Tadilat ve Onarım

Ev, Ofis ve Banyo Tadilat İşleri

Tadilat ve Onarım İşleri olarak bizleri arayıp keşif için davet ettiğinizde eviniz için en ideal işleyiş planını oluşturuyoruz. Evinizde kullanmak istediğiniz mutfak, banyo, parke, armatür ve benzeri gibi unsurları birlikte belirliyoruz. Bu aşamada uyum ve ekonomik unsurları ön planda tutuyoruz.

Anahtar Kelimeler : Banyo tadilatı, kırım yapım işleri, banyo tadilatı, banyo dolabı değiştirme ve yenileme işleri.

Ev, Ofis ve Banyo Tadilat İşleri

Ev tadilatlarına, ofis tadilatlarına başlarken mekân tasarımları tadilat ve dekorasyonun ilk adımıdır. Doğru tasarım ile başlanan tadilatlar sizi doğru sonuçlara ulaştırır. İlk adım mekânın ışık, ısı ve nem parametrelerinin doğru belirlenmesidir. Bu kriterlere göre yapılan dekorasyonlar can sıkıcı sonuçlara ulaşmanızı engeller. Bir sonraki adım iş planlamasının yapılması ve maliyetlerin hesaplanmasıdır. İş planınızı doğru yapmazsanız zaman ve maliyet hesaplarında yanılgıya düşersiniz. Komple tadilat başladığında hangi işin kaç gün süreceği küçük sapmalarla hesaplanmalıdır. Doğru hesap, size zaman ve para kazandırır. Doğru renk ve malzeme seçimi de mekânınızı olduğundan daha geniş ve aydınlık göstermesi açısından çok önemlidir.

Evde Tadilat, Badana ve Boya Yaparken Dikkat etmemiz gereken hususlar

Tadilat Yaparken Nelere Dikkat Etmeli Malumunuz yaz mevsimi gelmekte kimi taşınacağı evi boyatmak veya tadilatını yapmakla uğraşmakta kimi ise yeni aldığı evin işleri ile uğraşmakta. Neyse bizde size bu konuda yardım edelim dedik. Umarım yararlı olur sizlere Evinizin dekorasyon ve tasarımından sıkıldınız ya da evinizi bir elden geçirme vaktinin geldiğine mi inanıyorsunuz.

Yüzünüzdeki kırışmanın ne kadar bariz anlaşıldığını biliyor musunuz?

Tadilat denildiğinde ne zamana biter, ne zamana eve tekrar çıkarız gibi sorular oluşuverir aklımızda birden. Daha isin başında zor geçeceğine ve sorun yaşanacağına inandığımız tadilat isleri ebetteki dekorasyon açısından da pek olumlu sonuçlar doğurmayacaktır. Hatta kimi zaman basarîsiz tadilatlar mobilyalarımıza mal olabilir.

Peki ya bu kadar olumsuzluklarla dolu tadilat anlayışında koklu bir değişim mümkün değil mi?

Elbette ki bir yolu var, iste sizler için hazırladığımız bu yazımızda evde tadilat anlarında ihtiyaç duyacağınız 5 altın kurala ulaşabilirsiniz.

1. Tadilat, tamirat ve boya badana işlerini Ustasına Vererek Başlayın “Kesinlikle ben yaparım ya da tanıdıklarımız var bu isten anlayan beraber hallederiz” mantığıyla yaklaşmayın konuya. Çünkü böyle başlayan ve büyük dekorasyon umutları olan birçok tadilat hüsranla sonuçlanacaktır. İşi öncelikle usta ellere teslim etmeli ve onların sanatlarını icra etmelerine izin vermelisiniz.

2. Tadilat ve Tamirat Yapacak Zanaatkârların Referanslarına Bakın İşi başarılı şekilde yapacağınız bir usta arıyorsunuz. Fakat bulamıyor musunuz? Bunun için yapmanız gereken önce yakin çevrenize bu zanaatkârları sormak ve mümkünse onların daha önce bitirmiş oldukları isleri yakından incelemek olmalıdır. Böylelikle ustanın sanatını yakından gözlemleme imkânı bulabilirsiniz. Bu da size daha kısa surede bitecek bir tadilat imkânı sunar.

3. Ustaları Tadilat, Tamirat ve Boya Badana İşlemleri Sırasında Takip Edin Evinize ustaya tadilat etmesi için teslim ettikten sonra tamamen ilgisiz görünmeyin. Onların yanında durun, is yapmasanız da onlarla vakit geçirin. Böylelikle samimi bir ortam yaratabileceğiniz gibi onları da takip etmiş olabilirsiniz. İzleniyor olmanın verdiği psikolojik baskı ile ustalar islerini daha dikkatle yapacaktır.

4. Sözleşme İmzalamak Konusunda Çekinmeyin İsi teslim ettiğiniz kişi ya da firmaların tadilatı istediğiniz gibi gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini bilemezsiniz. Bunun için kişilerle protokol, kurumlarla da sözleşme imzalayabilirsiniz. İki tarafında memnun olacağı ve samimiyetle yaklaşılan sözleşmeler isin sonuçlanması acısından değerlidir.

5. Tadilat ve tamirat Sırasında Faal Olun Evinizi tadilat ve tamirat etmesi için ustaya tamamıyla teslim etmeyin. Özellikle tasarım ve dekorasyon konusunu da ustaya teslim etmiş iseniz farkında olmadan oldukça pahalı ürünlerin ve bunların evinizde bulunmasının getirdiği kabarık faturayla tanışabilirsiniz. Yapmanız gereken tasarımları çizdirmeniz, gazeteden internetten çeşitli görsel öğeler elde etmeniz.

Works:
  • Dekorasyon

Created:November 17, 2015

Releated Works

Copyright 2018 Kusadasievtadilat.com